Úvod Zánět močového měchýře a podpůrná léčba

Zánět močového měchýře a podpůrná léčba

Při obtížích močových cest je nutná alespoň přechodná změna životosprávy. Někdy je dobré užívat i některé doplňky stravy. Uvádíme pár tipů.

  • Dodržet dostatečný příjem tekutin. Jedná se o pití vody, urologického čaje, případně některých ovocných šťáv a čajů např. s brusinkami.
  • Vyloučit alkohol, kouření, ostrá, příliš slaná, sladká nebo kyselá jídla. Vyhnout se kávě, některým druhům kyselého ovoce a zeleniny.
  • Nahřívat oblast ledvin a močového měchýře (ledvinové pásy, nahřátý ručník, termofor, teplé koupele).
  • Z doplňků stravy jsou vhodné např. preparáty s brusinkami, probio léčiva (upravují mikroflóru, posilují imunitu), česnekové kapsle ( pomáhají léčit zánět) a další.
  • Na trhu jsou k dostání i homeopatické léky, které jsou cílené na záněty močových cest.
  • Lze vyzkoušet i byliny (kopřiva,řepík, medvědice) či aromaterapii (olej nakapat do koupele, např. santal, bergamot, heřmánek aj.).

Závěr:

Problémy se záněty močového měchýře jsou poměrně časté. Lze je však léčit a také jim předcházet. Teple se oblékat, dostatečně pít, být opatrní při výběru sexuálního partnera, ale i prádla a kosmetiky. Důležité je mít na paměti, že skladba jídelníčku může ovlivnit vylučování a především zdraví. A to je přece to hlavní.


Diskuse (26 komentářů)

Blani, (21. 03. 2013 17:02) Reagovat
Já musím doporučit reflexologii nohou (oblast ledvin, močovodu a močového měchýře)asi tak 10 min. a lehké masírování krému s australským čajovníkovým olejem (Tea tree)do pobříšku. Mám vyzkoušené, že to funguje.(jak provádět reflexologická ošetření najdete na internetu i v dobrých knihách.
ivis, (17. 05. 2013 13:50) Reagovat
:cry: :cry: :cry: :cry: :-x au bolí to jak cyp ten močák.mám antibiotika a beru prebiotika už je lépe :lol: zdůř a lečbě zdar. :cry: wobenzyn je výbornéj lék ale drahéj jak cyp.zduř :lol:
laďka, (02. 07. 2013 08:34) Reagovat
Mědvědici taky neznám. Já teda při zánětu piju hooodně brusinkový čaj, udržuju se v teple,dávám si pauzu se sexem. Teď jsem začala navíc užívat probiotika a ještě uroval manosu, který se při chronických potížích může užívta i dlouhodoběji, tak to zkouším, jak to bude zabírat. Takže se ozvu jestli to zabralo a nebo ne
katrin, (26. 11. 2013 10:10) Reagovat
je dobre pit caj z lichoresnice semen Tropaeoli a medvedice :-))
eliška, (04. 08. 2014 12:37) Reagovat
Mám časté záněty močových cest. Nyní se chystám otěhotnět a zajímalo by mě, jak moc by plod ohrožovalo, kdybych zánět močových cest dostala během těhotenství. Nedělám si totiž iluze, že během těch devíti měsíců se mi vyhne.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Zánět-močového-měchýře.cz
Kontakty