Úvod Zánět močového měchýře a podpůrná léčba

Zánět močového měchýře a podpůrná léčba

Při obtížích močových cest je nutná alespoň přechodná změna životosprávy. Někdy je dobré užívat i některé doplňky stravy. Uvádíme pár tipů.

  • Dodržet dostatečný příjem tekutin. Jedná se o pití vody, urologického čaje, případně některých ovocných šťáv a čajů např. s brusinkami.
  • Vyloučit alkohol, kouření, ostrá, příliš slaná, sladká nebo kyselá jídla. Vyhnout se kávě, některým druhům kyselého ovoce a zeleniny.
  • Nahřívat oblast ledvin a močového měchýře (ledvinové pásy, nahřátý ručník, termofor, teplé koupele).
  • Z doplňků stravy jsou vhodné např. preparáty s brusinkami, probio léčiva (upravují mikroflóru, posilují imunitu), česnekové kapsle ( pomáhají léčit zánět) a další.
  • Na trhu jsou k dostání i homeopatické léky, které jsou cílené na záněty močových cest.
  • Lze vyzkoušet i byliny (kopřiva,řepík, medvědice) či aromaterapii (olej nakapat do koupele, např. santal, bergamot, heřmánek aj.).

Závěr:

Problémy se záněty močového měchýře jsou poměrně časté. Lze je však léčit a také jim předcházet. Teple se oblékat, dostatečně pít, být opatrní při výběru sexuálního partnera, ale i prádla a kosmetiky. Důležité je mít na paměti, že skladba jídelníčku může ovlivnit vylučování a především zdraví. A to je přece to hlavní.


Diskuse (26 komentářů)

Jarmila, (07. 01. 2015 09:06) Reagovat
Je mi 22 let. Do svých devadetenácti jsem zánět močáčku neměla nikdy a od té doby asi třikrát. Z toho dvakrát za poslední rok. Začínám se obávat, abych taky neměla chronické zánět močového měchýře, tak se tady divím, co komu zabírá, a tak nějak z toho usuzuju, že je to dost nejasný problém a máloco opravdu zabírá dlouhodobě.
maruška, (29. 05. 2015 07:48) Reagovat
Medvědici taky neznám. Užívám většinou brusinky a nebo nedávno mi v lékárně doporučovali i lichořešnici na prevenci. Osobně mi ta lichořešnice moc nesedla, tak jsem ji přestala užívat. Většinou, když mám od zánětu klid, tak ani nic jako prevenci neužívám. Ale když teda zánět chytnu, tak do sebe láduju co sed dá. Uroval manosu akut, brusinky, brusinkový čaj, džusy. a většinou mám u sebe pořád termofor. I když možná bych preventivně něco brát mohla a měla bych klid.
chenzhen2016614, (14. 06. 2016 06:22) Reagovat
ed hardy ukralph lauren outletmichael kors outlet: http://michaelkors.adsmall.us.comhttp://www.kate-spadeoutlet.com.co michael kors outlet
Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Zánět-močového-měchýře.cz
Kontakty